Bezpieczeństwo przy zakupie nowego mieszkania

Bezpieczeństwo przy zakupie nowego mieszkania

Coraz chętniej wybieramy nowe mieszkania Strzeszyn, które w porównaniu do domów i lokali z rynku wtórnego mają wiele zalet. Najczęściej nowe budynki budowane są w dzielnicach mieszkaniowych miast. Oznacza to, że w pobliżu nie będzie przemysłu ciężkiego, będzie czyste powietrze, nie będzie tłoku samochodów, jak to się dzieje w centrum.

Najważniejsze zalety nowych mieszkań

Bardzo często w pobliżu nowych domów znajduje się czysty staw lub zielona przestrzeń. Nowe mieszkania Poznań Strzeszyn mogą też być paradoksalnie tańsze niż lokale na rynku wtórnym. Wiele zależy od tego, na jakim etapie kupujemy mieszkania na sprzedaż Strzeszyn. Podczas budowy domu cena jest zawsze niższa niż cena podobnej powierzchni w domu zbudowanym i urządzonym. Oznacza to, że mieszkanie o tej samej wielkości i jakości na rynku wtórnym zawsze będzie kosztować znacznie więcej.

Czystość prawna nowego mieszkania

Niewątpliwą zaletą nowego budynku jest całkowity brak „historii mieszkania” w sensie prawnym. Mówimy o braku prawa własności i użytkowania mieszkania – tj. brak wielu ryzyk prowadzących do sporów prawnych na rynku wtórnym, unieważniających transakcje kupna i sprzedaży mieszkań lub ograniczających prawa nowych właścicieli mieszkań – kupujących (na przykład część mieszkania jest zwracana jednemu z poprzednich właścicieli).

Nabywca nowego budynku nie musi ustalać kto, kiedy i na jakiej podstawie wcześniej go posiadał. Deweloper tutaj przenosi prawo własności na kupującego z pierwszej ręki (stąd nazwa „rynek pierwotny”). Jedynym poważnym ryzykiem związanym z zakupem nowego budynku jest możliwość opóźnienia czasu budowy, aż do całkowitego zatrzymania budowy.