Czym jest etykieta samoprzylepna?

Czym jest etykieta samoprzylepna?

Etykiety samoprzylepne są często używane jako forma opakowania. Etykiety samoprzylepne mogą być stosowane na prawie każdym rodzaju materiału i mogą być produkowane na zamówienie, aby pasowały do wszystkich kształtów i rozmiarów. Od produktów kosmetycznych po rośliny i produkty szkółkarskie, samoprzylepne etykiety są skutecznym narzędziem marketingowym znanym z jakości i wszechstronności, takim jak taśma pakowa czy koperty bąbelkowe.

Jakie są zalety etykiet samoprzylepnych?

W przeciwieństwie do etykietowania klejem na zimno, etykiety samoprzylepne nie wymagają wiedzy technicznej, są łatwe w produkcji i cechują się znacznie wyższymi prędkościami produkcji i aplikacji.

Etykiety samoprzylepne można nakładać za pomocą maszyn, które używają aplikatora z rolką i znacznie prostsza konfiguracja. Powłoka antyadhezyjna pozwala na łatwe usunięcie etykiety z ochronnej warstwy podkładowej na powierzchnię produktu. Maszyny do nakładania etykiet mogą oznaczać produkty w „jednym przejściu”. To drastycznie przyspiesza produkcję i skraca czas produkcji do prawie połowy.

Wygoda i łatwość obsługi

Etykiety samoprzylepne zapewniają również wygodę, nie wymagając żadnych maszyn do nakładania, i mogą być dostarczane idealnie nadające się również do aplikacji ręcznej. Jest to szczególnie korzystne dla małych przedsiębiorstw lub przedsiębiorstw rozpoczynających działalność w zakresie nowych produktów, ponieważ eliminuje potrzebę inwestowania w drogie maszyny do umieszczania ich etykiet.

Ponadto obsługa różnych linii produktów jest łatwa dzięki samoprzylepnym maszynom do etykietowania. Przełączanie polega wyłącznie na zamianie rzutów, co ostatecznie skraca czas przestoju. Całkowite koszty procesu pakowania są znacznie niższe niż etykietowanie klejem na zimno. Same maszyny i urządzenia do etykietowania mogą kosztować nawet połowę kosztów. I zawsze istnieje możliwość ręcznego nakładania i całkowitego obniżenia kosztów maszyny do nakładania. Ponadto etykiety samoprzylepne są łatwiejsze do wyprodukowania, co zmniejsza ilość energii zużywanej do ich produkcji. Wytwarzają również znacznie mniej odpadów z etykiet.