Dlaczego moją stronę odwiedza mało internautów?

Dlaczego moją stronę odwiedza mało internautów?

Własna strona internetowa to dla wielu firm jest dzisiaj koniecznością. Jak to się jednak dzieje, że strony jednych firm i sklepów internetowych są odwiedzane bardzo często przez dużą liczbę użytkowników, a inne wręcz przeciwnie nie obserwują praktycznie żadnego ruchu na swojej stronie? Odpowiedź jest prosta: te pierwsze strony zajmują wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

Pozycjonowanie stron: jakie efekty przynosi?

W świetle prowadzonych badań jasno wynika, że internauci najczęściej szukają informacji wchodząc na pierwszą stronę wyszukiwarki. Na stronę drugą zagląda już znacznie mniej osób, na dalsze prawie nikt. Dlatego też firma, której zależy na tym, aby jej strona była odwiedzana przez internautów możliwie, jak najczęściej musi zadbać o jej pozycjonowanie. Pozycjonowaniem stron zajmuje się dzisiaj mnóstwo firm, więcej o pozycjonowaniu można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Zadbaj o pozycjonowanie swojej strony”.

Jak działa pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie stron internetowych to proces, na który składa się między innymi wybór słów kluczowych. Pod pojęciem słów kluczowych kryją się frazy albo słowa, które są wpisywane w wyszukiwarkę przez internautów szukających w sieci informacji. Trafne wybranie słów kluczowych jest kluczem do sukcesu. Pozycjonowanie stron składa się również z jej optymalizacji. Wszystkie te działania służą jednemu celowi: strona ma znaleźć się wysoko w najbardziej popularnej wyszukiwarce. To dlatego pozycjonowanie swojej strony warto zlecić profesjonalnej agencji.