Etykiety samoprzylepne w transporcie

Etykiety samoprzylepne w transporcie

Dla magazynu lub kierownika transportu samoprzylepna etykieta może stworzyć wielofunkcyjne rozwiązanie, które zarówno uprości dokładny przepływ pracy i przepustowość produktu przy użyciu najbardziej zaawansowanych systemów XXI wieku, jak i zapewni nieoceniony dodatkowy poziom uwierzytelnienia produktu, aby chronić zarówno konsumenta i markę.

Zastosowanie etykiet samoprzylepnych

Według FINAT, europejskiego stowarzyszenia branży etykiet samoprzylepnych, około 50% wszystkich zastosowań jakie mają etykiety samoprzylepne dotyczy szerokiego obszaru etykiet transportowych i logistycznych.

Ta statystyka podkreśla fakt, że we wszystkich segmentach rynku końcowego zastosowania – w tym żywności, napojów, farmaceutyków i sprzedaży detalicznej – etykiety samoprzylepne zyskały niezrównaną reputację pod względem niezawodności w połączeniu z wszechstronnością. Są one preferowanym wyborem ze względu na wyjątkowo stabilną naturę samoprzylepnej etykiety – laminatu materiału do zadruku, kleju i wkładki zabezpieczającej, która przenosi ją wzdłuż prasy. Etykiety samoprzylepne są dziś tak samo ważnym elementem materiałów pakowych jak taśma pakowa czy koperty bąbelkowe.

Jak stosować etykiety?

Faktyczne nałożenie etykiety logistycznej na paczkę można, zgodnie z danym zastosowaniem, wykonać ręcznie lub z ręcznym urządzeniem do etykietowania. Nałożenie może też być wykonanie automatycznie za pomocą specjalnego samoprzylepnego urządzenia dozującego. W przypadku bardzo wrażliwych produktów, takich jak farmaceutyki, specjalnie skonstruowane bezpieczne systemy śledzenia mogą tworzyć kontinuum śledzenia w całym łańcuchu dostaw i dystrybucji, od producenta, przez dystrybutora i firmę transportową, aż po aptekę.