Jak dbać o zwierzęta zimą?

Jak dbać o zwierzęta zimą?

Kiedy przychodzi zima, powinniśmy zastanowić się jak zadbać o naszego pupila, aby rozwijał się równie zdrowo, a także, aby zadbać o jego ciepło o tej porze roku. Odwiedzając sklep zoologiczny online, powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiednią karmę dla psa bądź kota, czasami w związku z nadchodzącą zimą warto zaopatrzyć się w karmy bogatsze w związki mineralne i witaminy. Jeżeli nasz pupil uwielbia wychodzić na dwór, powinniśmy zadbać o ubrania nie dla niego, aby podczas przebywania na dworze nie przeziębił się i nie zaszkodził własnemu zdrowiu

Oferta sklepu zoologicznego dla właścicieli psów i kotów

Każdy właściciel psa i kota może odwiedzić sklep zoologiczny w internecie i wybrać w nim wszystkie potrzebne produkty do pielęgnacji, odpowiednio zbilansowaną karmę oraz inne akcesoria niezbędne podczas chłodnych dni. Najważniejsze o tej porze roku powinno być dla nas ciepło zwierzaka, dlatego powinniśmy zarówno kotu, jak i psu zapewnić odpowiednią temperaturę.

W przypadku psów o delikatnej rasie, spacery zimą powinny być krótsze, a zwierzak powinien być wyposażony w odpowiedniej jakości i grubości kubraczek. W sklepach zoologicznych możemy nabyć ciepłe kurtki, swetry, a nawet buty, dzięki którym naszemu psu będzie naprawdę ciepło.

Jak powinna wyglądać dieta naszego zwierzaka zimą?

Warto tutaj dodać, że dieta psa lub kota zimą także powinna być bardziej zróżnicowana, aby otrzymywał on więcej składników mineralnych i witamin. Jeżeli latem podawana jest tylko sucha karma dla psa bądź karma dla kota, wzbogaciliśmy ją o mokre przekąski, które będą bardziej energetyczne. Pielęgnacja psów i kotów zimą to również utrzymanie zwierzęcia w czystości. Im częściej zwierzak wychodzi na dwór, tym częściej powinniśmy myć jego łapy, aby nie miał kontaktu z solą i innymi niebezpiecznymi chemikaliami.