Jak poprawnie ładować broń czarnoprochową?

Jak poprawnie ładować broń czarnoprochową?

Broń czarnoprochowa jest coraz popularniejszym wyborem wśród entuzjastów klasycznych i tradycyjnych karabinów i pistoletów. Zanim jednak odwiedzisz sklep z bronią czarnoprochową, dowiedz się jak właściwie ładować czarnoprochowce.

Niezbędne środki ostrożności

Choć nowoczesna broń czarnoprochowa ładuje się wygodniej niż klasyczna strzelba czarnoprochowa, to przed załadowaniem należy podjąć szereg środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawność broni. Konsekwencja i dokładność to najważniejsze kwestie. Ze względu na prymitywny charakter czarnych karabinów proszkowych, przerwy zapłonowe są częste, jeśli nie zostaną podjęte środki ostrożności. Wytrzyj lufę do czysta łatką i upewnij się, że sutek lub otwór błyskawiczny jest czysty.

Każdy olej lub wilgoć może zapobiec zapaleniu się proszku. Przed załadowaniem skałki zalej miskę błyskową i dotknij, kierując karabin w bezpiecznym kierunku. Przed załadowaniem kłódki wystrzel trzy lub cztery nasadki, aby upewnić się, że zamek jest suchy. Ponownie upewnij się, że kufa jest skierowana w bezpiecznym kierunku.

Kolejność ładowania karabinu

Istnieje pięć kroków do załadowania czarnych karabinów proszkowych. Jeśli zawsze będziesz postępować zgodnie z tymi krokami, przerwy w strzelaniu i zawieszanie się (opóźniony zapłon) zostaną zminimalizowane, a dokładność i niezawodność czarnego karabinu proszkowego zmaksymalizowana. Połóż młot. Zapobiega to uwięzieniu powietrza w zamku. Sprawdź, czy nie ma w nich żadnych nakrętek ani proszku gruntującego. Wlej odmierzoną ilość proszku do beczki. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Podczas wylewania ładunku z lufy zawsze trzymaj kufę skierowaną z dala od twarzy. Naciśnij beczkę kilka razy, aby uregulować ładunek proszku.

Aby osadzić pocisk, umieść nasmarowaną łatkę na kufie i wyśrodkuj na niej kulę. Używając krótkiego rozrusznika, wywieraj stały nacisk, aby wystrzelić pocisk z lufy. Z wyjątkiem plastra ta sama procedura służy do uruchomienia stożkowego ślimaka.