Jaką tarczą można przeciąć kamień?

Jaką tarczą można przeciąć kamień?

Na rynku jest bardzo duży wybór tarcz tnących. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż materiałów wymagających cięcia również jest mnóstwo. Wśród tarcz, które kupowane są naprawdę bardzo często są tarcze diamentowe. Są one zbudowane najczęściej ze stalowego korpusu, na którego obwód naniesiona jest warstwa diamentowego proszku.

Jakie tarcze diamentowe do cięcia kamienia?

Budowa tarcz diamentowych jest bardzo różna. Wyróżnia się więc tarcze segmentowe ze szczelinami, tarcze segmentowe bez szczelin oraz tarcze ciągłe. W zależności od ich budowy można stosować je do cięcia bardzo różnych materiałów. Tarcze diamentowe do kamienia to tarcze segmentowe. Mają one bardzo różną średnicę, dlatego można nimi ciąć różnego rodzaju kamień. W przypadku cięcia bloków piaskowca, marmuru, granitu stosowane są tarcze, których średnica wynosi od 1600 do 4000 milimetrów. Tarcze diamentowe do kamienia, które mają mniejszą średnicę stosuje się do rozcinania oflisów. Tarcze diamentowe do kamienia o najmniejszej średnicy można wykorzystać także do cięcia płytek ceramicznych albo kostki brukowej.

Jakie tarcze diamentowe do kamienia wybrać?

Oczywiście średnicę tarczy należy dopasować do tego, jak duży element będzie docinany. Wśród tarcz tnących wyróżnić można takie do cięcia metodą na sucho oraz do cięcia na mokro. W przypadku cięcia kamienia koniecznie należy wybrać te drugie. Informacja o tym do jakiej metody dana tarcza jest przeznaczona zawsze jest przez producenta na niej zamieszczona.