Jakie obowiązki ciążą na deweloperze?

Jakie obowiązki ciążą na deweloperze?

Nie ma znaczenia, czy w obrębie naszych zainteresowań są nowe mieszkania w Poznaniu, czy w innym mieście, musimy pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Na pewno powinniśmy z deweloperem podpisać umowę. Prawo, które obecnie obowiązuje w naszym kraju nakłada na dewelopera pewne obowiązki. Muszą o nich przestrzegać wszyscy deweloperzy nie ma więc znaczenia, czy mieszkania deweloperskie sprzedaje deweloper z Poznania, Wrocławia, czy z Warszawy.

Obowiązki dewelopera

Zanim jeszcze zostanie sporządzona umowa dotycząca sprzedaży mieszkania deweloperskie obowiązkiem dewelopera jest przygotowanie prospektu informacyjnego, który musi odnosić się do jego zamierzenia. Załącznik do Ustawy o ochronie praw nabywcy domu dokładnie określa, jak dokument ten powinien wyglądaćprzyszli lokatorzy mieszkania deweloperskie w Poznaniu mogą się z nim zapoznać. Oczywiście, nie należy to do ich obowiązków, ale czasem warto jest wiedzieć, czy deweloper, który oferuje mieszkania w Poznaniu przygotował prospekt w sposób prawidłowy.

Jaką formę powinna mieć umowa?

Obowiązkiem każdego dewelopera – nie ma znaczenia w jakim mieście prowadzi on swoją działalność – jest sporządzenie umowy deweloperskiej u notariusza. Umowa musi mieć formę aktu notarialnego, gdyż inaczej będzie nieważna. Pamiętajmy o tym, gdy interesuje nas zakup przykładowo nowe mieszkania w Poznaniu.

Mieszkania w Poznaniu kupowane bezpośrednio u dewelopera cieszą się bardzo dużą popularnością. Osoby zainteresowane rynkiem mieszkania w Poznaniu zapraszamy do lektury naszego wcześniejszego artykułu.