Jakie tarcze przeznaczone są do cięcia kamienia?

Jakie tarcze przeznaczone są do cięcia kamienia?

Bardzo popularnym rodzajem tarcz tnących są tarcze diamentowe. Lista materiałów, które można nimi przeciąć jest bardzo długa. Bardzo często są one wybierane przez osoby, które zajmują się obróbką kamienia albo układaniem płytek ceramicznych. Jak wybrać tarcze do cięcia kamienia? Tarcza do kamienia powinna być przede wszystkim wytrzymała. Dlatego tym wszystkim, którzy nie wiedzą jak wybrać tarcze do kamienia polecamy tarcze diamentowe do kamienia. To tarcze, które sprawdzą się jako tarcze do cięcia granitu.

Jaka tarcza do cięcia marmuru?

Jak wybrać tarcze do cięcia marmuru – na pewno w przypadku marmuru nie sprawdzą się uniwersalne tarcze diamentowe. O wiele lepiej sprawdzi się tarcza do cięcia marmuru segmentowa. Tarcza do cięcia marmuru powinna mieć stosunkowo twarde spoiwo diamentowego proszku. Odpowiedzi na pytanie jak wybrać tarcze do cięcia marmuru można szukać w artykule „Jaką tarczą można przeciąć kamień?”. Z uwagi na to, że tarcza do kamienia wykonana jest z diamentowego proszku może służyć jako tarcza do granitu.

Tarcze diamentowe do granitu: zalety

Tarcze diamentowe do granitu warto postawić na tarcze segmentowe. W zależności od rodzaju można tarcze diamentowe do granitu używać do cięcia na sucho lub na mokro. Pytanie jak wybrać tarczę do cięcia gresu? W tym przypadku warto kierować się między innymi wielkością ziarn diamentowego proszku. Należy także upewnić się czy tarcza przeznaczona jest do pracy na mokro czy na sucho. Informacja o tym zawsze zamieszczona jest przez producenta bezpośrednio na tarczy.