Kabina prysznicowa: rozwiązanie idealne do małych łazienek

Kabina prysznicowa: rozwiązanie idealne do małych łazienek

Wanny mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Przeciwnicy wanien stawiają na kabiny prysznicowe. Są zdania, że największym atutem kabin prysznicowych jest to, że dzięki nim można zużywać mniej wody.

Kabina z brodzikiem: jaką kupić?

Kabina z brodzikiem to rozwiązanie najbardziej popularne. Modelem wśród kabiny z brodzikiem, który wybierany jest wyjątkowo często są kabiny narożne. Kabina z brodzikiem narożna zajmuje bardzo mało miejsca. Jest modelem wybieranym do małych łazienek. Wymiary kabiny z brodzikiem w podstawie są bardzo różne. Wygodne korzystanie zapewnia kabina z brodzikiem, która ma wymiary 80×80 cm. Na rynku dostępne są kabiny z brodzikiem także w innych wymiarach, przed zakupami trzeba więc dokładnie wymierzyć łazienkę. Kabiny brodzikowe różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale także głębokością brodzika, wysokością oraz materiałem, którego użyto do wykonania ścianek kabiny. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule Kupujemy kabinę prysznicową”.

Kabiny brodzikowe: zanim kupisz

Kabiny brodzikowe mogą mieć drzwi, które otwierają się na różne sposoby. Do tych, które wybierane są wyjątkowo często należą kabiny z drzwiami przesuwnymi. Oprócz nich w sklepach można kupić kabina z brodzikiem, która ma drzwi uchylne. Na rynku dostępne są dzisiaj modele kabin z mnóstwem dodatkowych funkcji. Oferowane są również kabiny ze ściankami wykonanymi ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego. Ścianki mogą być matowe, transparentne, gładkie albo z nadrukiem.