Kupujemy kabinę prysznicową

Kupujemy kabinę prysznicową

Coraz więcej osób remontując lub wykańczając nową łazienkę decyduje się na montaż kabiny prysznicowej. Rozwiązanie to jest dzisiaj na tyle popularne, że w sklepach jest bardzo duży wybór różnych rodzajów kabin. Różnią się one kształtem, materiałem, z którego są wykonane, wielkością.

Kabiny z brodzikiem 80×80: najbardziej popularny rodzaj

Kabinę prysznicową można zamontować w różny sposób. Montaż do brodzika jest rozwiązaniem cieszącym się największą popularnością. Brodzik może być zarówno płytki, jak i głęboki. Decydując się na montaż kabiny z brodzikiem bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego wymiaru kabiny. Wyjątkowo często kupowane są kabiny z brodzikiem 80×80. Kabiny z brodzikiem 80×80 są najbardziej popularne, gdyż pasują swoimi wymiarami do większości łazienek o przeciętnym metrażu. Przed zakupem kabiny z brodzikiem 80×80 warto jednak dokładnie zmierzyć łazienkę, aby nie okazało się, że mimo wszystko jest ona zbyt duża.

Kabiny z brodzikiem 80×80: jaką wybrać?

W sklepach do wyboru są między innymi kabiny prysznicowe narożne i przyścienne. Modelem kupowanym zdecydowanie najczęściej są kabiny prysznicowe narożne. Ten rodzaj kabin sprawdza się bowiem nie tylko w łazienkach o dużym, ale także małym metrażu. Do tego są one oferowane w bardzo różnych kształtach; mogą być owalne, kwadratowe, półokrągłe albo prostokątne. W przypadku kabin prysznicowych przyściennych wybór kształtów jest o wiele mniejszy. Do wyboru są tylko okrągłe i półokrągłe. Ścianki kabin prysznicowych wykonuje się ze szkła lub tworzywa sztucznego.