Jakie cechy posiadać musi auto na abonament?

Jakie cechy posiadać musi auto na abonament?

Prawie nowy samochód w abonamencie, który można co kilka lat wymieniać na inny model? W dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej możliwe. Tego typu ofertę przedstawiają profesjonalne firmy. Dbając o swoich klientów, tworzą one flotę tylko i wyłącznie w pełni sprawnych pojazdów, które przeszły odpowiednie przeglądy. Czym jednak jeszcze muszą się one odznaczać, by móc zasilić listę samochodów, oddawanych do takiego użytku? 

Kryteria charakterystyczne dla każdej firmy 

Każda firma, oferująca usługi tego typu, wybiera pojazdy do swojej floty według własnych zasad. W przypadku wypożyczalni zawsze brane są pod uwagę takie parametry, jak:

  • wiek auta,
  • przebieg danego pojazdu,
  • stan techniczny w jakim znajduje się samochód, 
  • ilość wcześniejszych właścicieli, 
  • skrupulatnie odnotowana historia serwisowa. 

Firma oferuje swoim klientom prawie nowe auta na abonament, które liczą sobie już 2-3 lata i przeszły tym samym największy spadek wartości. Wyszukiwane są one często przez specjalnie przygotowany w tym celu profesjonalny algorytm sztucznej inteligencji. 

Skąd najczęściej pochodzą takie pojazdy? 

Samochód w abonamencie, oferowany przez firmę, musi być zawsze sprawdzonym i godnym zaufania pojazdem. Dlatego też pochodzi on tylko od zaufanych, autoryzowanych dealerów, producentów oraz importerów fabrycznych.

W ofercie firmy nie braknie również modeli typowo poleasingowych i mających już za sobą jakiś wynajem długoterminowy. Odpowiednie auto na abonament to również takie, u którego odnotowany został niewielki przebieg. Tego typu prawie nowe, jednak niezawodnie działające pojazdy, są gwarancją bezproblemowej eksploatacji.