Kabina prysznicowa czy wanna?

Kabina prysznicowa czy wanna?

Jeszcze kilka lat temu rozwiązaniem najbardziej popularnym w naszych łazienkach była wanna. Dzisiaj coraz częściej wybierane są kabiny prysznicowe.

Kabina z brodzikiem: rozwiązanie najbardziej popularne

Narożne kabiny prysznicowe są najbardziej popularne. Mogą one być montowane w bardzo różny sposób. Najwięcej osób wybiera montaż do brodzika; stąd też modelem wyjątkowo popularnym są kabiny z brodzikiem. Wybierając kabina z brodzikiem koniecznie należy wybrać głębokość brodzika. Bardzo często kabina z brodzikiem głębszym to rozwiązanie, które wybierają rodziny mające małe dzieci. Kabiny brodzikowe narożne dostępne są w różnych kształtach. Do wyboru są kabiny brodzikowe kwadratowe, owalne, prostokątne, półokrągłe. Najmniej miejsca zajmują kabiny brodzikowe kwadratowe. Kabiny z brodzikiem dostępne są między innymi w wymiarach 80×80 centymetrów. Kabiny z brodzikiem w tych wymiarach są idealne do łazienek o małym metrażu. Kabiny prysznicowe z brodzikiem o wymiarach 80×80 centymetrów mogą mieć również kształt półokrągły.

Kabiny brodzikowe: materiał na ścianki

Kabina z brodzikiem może mieć ścianki wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Kabina, której ścianki są wykonane ze szkła jest droższa, ale za to jest bardziej elegancka i trwała. Do produkcji używane jest szkło hartowane, ścianki są więc bezpieczne. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykuleKupujemy kabinę prysznicową”.Niezależnie od tego, na jaką kabinę się zdecydujemy, komfort kąpieli z pewnością będzie wyższy, gdy wybierzemy do niej dodatkowe akcesoria.