Jakie materiały są stosowane w pochłaniaczach wilgoci?
Mimo że na pewno nie raz widzieliśmy przemysłowy pochłaniacz wilgoci, z pewnością mało kiedy zastanawiamy się nad jego zastosowaniem. Kupując buty czy inną cześć garderoby, zwykle z opakowania wypada niewielkich rozmiarów saszetka z granulatem, która jest odpowiedzialna za pochłanianie z produktu nadmiernej wilgoci.
Wszystko po to aby właściwie zabezpieczyć towar na czas transportu i magazynowania. Nie ważne czy są to produkty tekstylne, motoryzacyjne czy mowa o produktach spożywczych, pochłaniacze wilgoci mają szerokie zastosowanie w przemyśle.
Co znajduje się w saszetce?
Czy zastanawialiście się z czego są produkowane znane na rynku pochłaniacze wilgoci przemysłowe? Co właściwie znajduje się w tej niewielkiej saszetce i jakie ma zastosowanie w przemyśle? Takie pochłaniacze są produkowane z różnych materiałów, a do najpopularniejszych zalicza się granulat silnie wiążący cząsteczki wody, glinka bentonitowa oraz biały żel krzemionkowy lub brązowy żel krzemionkowy.
Są to specjalne materiały, które posiadają właściwości pochłaniania i absorbowania wody. W zależności od potrzeb i zastosowania, granulat, glinka albo żel są pakowane do odpowiednich saszetek czy też kapsułek i stanowią doskonałą ochronę zapakowanego produktu.
Wybierz najlepszy produkt
Jeżeli chcesz odpowiednio zabezpieczyć swoje towary przed dostaniem się do nich niepożądanej wilgoci, koniecznie zaplanuj ich właściwe pakowanie, a także zainwestuj w pochłaniacz wilgoci przemysłowy, dzięki któremu każdy produkt będzie bezpieczny zarówno na czas transportu jak i długotrwałego przechowywania w magazynach. Nie zależnie od tego w jakiej branży przemysłowej działasz, z pewnością przydadzą ci się profesjonalne pochłaniacze wilgoci.