Jakie rodzaje kamieni można ciąć tarczą diamentową?

Jakie rodzaje kamieni można ciąć tarczą diamentową?

Kamień naturalny to materiał niezwykle często stosowany w budownictwie. Zapotrzebowanie na ten surowiec jest więc bardzo duże. Nie da się jednak wykorzystać wielkich kamiennych bloków, muszą one zostać rozcięte na mniejsze bloki, które następnie będzie można poddać dalszej obróbce.  Jaka tarcza do kamienia będzie najlepsza? Jak wybrać tarcze do cięcia gresu?

Jak wybrać tarcze do cięcia kamienia?

Duży wybór tarcz tnących sprawia, że wiele osób zastanawia się jak wybrać tarcze do cięcia kamienia? Odpowiedź na pytanie jak wybrać tarcze do cięcia kamienia nie jest jednoznaczna. Rodzaj tarczy zależy bowiem od tego, jaki kamień zamierzamy ciąć. Bardzo popularnym kamieniem jest marmur. Na pewno więc pojawi się pytanie jak wybrać tarcze do cięcia marmuru? Wybierając tarcze do cięcia kamienia pamiętajmy, że w sklepach są dwa rodzaje tarcz: do cięcia na mokro i na sucho. Tarcza do kamienia powinna być przeznaczona do cięcia na mokro. Więcej o tym, jak wybrać tarcze do cięcia marmuru można przeczytać w artykule „Jaką tarczą można przeciąć kamień?

Jaka powinna być tarcza do cięcia granitu?

Granitowe elementy najlepiej jest wycinać specjalne tarcze do granitu. W przypadku tarcze diamentowe do granitu, które są polecane jako najlepsze tarcze do granitu ważna jest średnica użytych do ich produkcji ziarn proszku diamentowego. Tarcze diamentowe do granitu powinny mieć wielkość od 20 do 60 mm. Gdy nie wiemy, jak wybrać tarcze do cięcia gresu również kierujmy się tym parametrem. Zawsze wybierając typ tarczy należy dobierać ją do rodzaju ciętego materiału.