Ekwipunek broni czarnoprochowej

Ekwipunek broni czarnoprochowej

Czy chciałbyś poczuć się jak twoi przodkowie? Kiedy strzelba czarnoprochowa zapewniała przetrwanie? Nic trudnego. Będzie ci tylko potrzebna broń czarnoprochowa. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy odwiedzimy sklep z bronią czarnoprochową i jakie dodatkowe wyposażenie będzie nam potrzebne?

Miara proszku i rozrusznik

„Miara proszku” to regulowana mosiężna rurka używana do określania dokładnego ładunku proszku. Wymaga go każda broń czarnoprochowa. Wielu pomysłowych łowców czarnego proszku wymyśliło sposoby na wyeliminowanie tego uciążliwego i czasochłonnego kroku podczas załadunku na pole. Często wcześniej zmierzony ładunek jest przenoszony w pudełku na pigułki, kanistrze z folii lub w tubce papierowej, lub plastikowej.

Niektóre gadżety do szybkiego ładowania są produkowane komercyjnie i zawierają proszek, podkład i pocisk. Rozrusznik to kolejny ważny element, jeśli chodzi o czarnoprochowce. To narzędzie służy do wciskania kuli w kufę. „Krótki rozrusznik” służy do narzucenia pocisku pierwszego czwartego cala. Następnie „długi starter” przesuwa go dalej. Wycior służy następnie do zepchnięcia pocisku w dół do dna lufy. Nowoczesna broń czarnoprochowa może być inaczej ładowana, ale jeśli wybierzesz tradycyjny karabin, to rozrusznik jest niezbędnym elementem.

Dodatkowe wyposażenie broni czarnoprochowej

„Robak” to korkociąg używany do zaplątania się i odzyskania łat utkniętych w otworze. „Śruba kulowa” to przydatny przedmiot służący do usuwania piłki, gdy lufa musi zostać wyczyszczona bez wystrzeliwania. Szczęka to urządzenie wielkości otworu, w którym znajdują się łaty czyszczące. Zanim je zakupisz dowiedz się, czy twoja broń czarnoprochowa wymaga tego typu ekwipunku. Inne przedmioty znalezione w „możliwej torbie” ładownika kagańca obejmują; klucz oraz pudełko z łatkami do przechowywania wstępnie nasmarowanych łatek.